Güvenlik Kamera Şifresi

Güvenlik Kamera Şifresi
Güvenlik Kamera Şifresi

Güvenlik kamera şifresi, akılda kalan kolay olmayacak harflerden sayılardan oluşan yada sayılar ve harflerin bir arada olduğu parolalardır.

Yazılımlarda Şifre Seçeneği Var

Güvenlik Kamera firmaları, ürettikleri kayıt cihazlarının yazılımlarına şifre koyma seçeneği eklemektedirler. Bazı kayıt cihazı firmaları, yazılımlarında ilk kullanışta mecburi olarak şifre oluşturulmasını sağlamaktadırlar. Bu sayede, mecburi olarak kayıt cihazı, şifreli olacaktır. Kimi üretici firmalar ise, yazılımlarında şifre koyma seçeneği olsa da, kesinlikle ilk kullanımda şifreleme işlemi istememektedir. Son kullanıcı olan tüketiciler veya bayiler bu cihazlara sonradan şifre koymaktadırlar.

Güvenlik Kamera Şifresi
Güvenlik Kamera Şifresi

Avantajlar Ve Dezavantajları

Şifre koymanın avantajlarının yanı sıra ve dezavantajları da bulunmaktadır. Kayıt cihazına şifre koymak demek cihazın ayarlarının şifreyi bilmeyenler tarafından değiştirilmemesini sağlar. Yine kayıt cihazına şifre koymak ile özellikle kamera kayıtlarının, şifreyi bilmeyenler tarafından izlenmemesini sağlayacaktır. Bu sebeplerle hem kayıt cihazının sağlıklı çalışması, hem de güvenlik kamera kayıtlarının güvende olması sağlanacaktır.

Dikkat Edilecek Hususlar

Şifre konulurken dikkat edilecek hususlar vardır. Özellikle şifrenin başkaları tarafından kolayca bulunacak tarzdan olmaması sağlanmalıdır. Mümkünse, harf ve kelimeler bir arada tasarlanarak, güvenlik kamera kayıt cihazına şifre konulmalıdır. Şifre konulduktan sonra şifrenin herkese verilmemesi gerekmektedir. Şifreyi bilecek kişiler, güvenlik kamera sisteminden sorumlu olan kişiler olmalıdır.

Kayıtlar Silinebilir

Şifre konulmamasının faydası yada zararları nelerdir. Şifre konulmadığı taktirde güvenlik kamera kayıt cihazının ayarları ile oynanabilir. Bu sebeple kayıt cihazı verimli çalışmayabilir. Yine kayıt cihazında şifre konulmazsa, kayıt cihazındaki önemli görüntüler başkaları tarafından silinebilir. Silinen kayıtlar bir dava için yada kişi veya kişiler için önemli olabilir. Şifre konulmadığı taktirde, kayıt cihazı çalınırsa görüntüler hırsızların eline geçebilir. Şifre konulmamasının tek avantajlı yanı ise sadece kayıt cihazının açıldığında şifre sormaması olacaktır. Bu durumda kayıt cihazını kullanan kişiye, üç beş saniye zaman kazandıracaktır.

Şifre Olmalı

Tüm bu saydığım hususlar dikkate alındığında güvenlik kamera şifresi olmalıdır. Güvenlik kamera şifresi olduğu taktirde kayıt cihazının ayarlarıyla oynanmayacak ve kayıtlar silinmeyecektir. Güvenlik Kamera sisteminin verimli çalışması ve kayıtların güvenliği için kayıt cihazına şifre konulmalıdır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.